Selectie copii pentru triatlon

Clubul Trident Triathlon Team selectioneaza copii pentru disciplina triatlon, nascuti intre anii 2006 – 2008. Clubul nostru este tanar si in continua ascensiune. Atmosfera din clubul nostru este cel mai important lucru, dar nu ne lipsesc conditiile pentru a atinge performanta.

Triatlonul este o disciplina olimpica care include 3 alte discipline sportive, natatia, ciclismul si atletismul. Triatlonistul este atletul cel mai versatil ! Clubul nostru are cerinta ca sportivul si parintele sa fie respectuosi in timpul probelor, orice interventie excluzand sansa copilului sa mai fie selectionat.

Baremurile de la proba de 1 km alergare si 100 m inot crawl nu sunt singurele probe care vor trebui parcurse. Celelate probe sunt de ordin moral și etic. Sunt luate in considerare si rezultatele apropiate de bareme.

Programul zilei de 04 martie:

13:00 – 14:00, Testul de alergare. Locatia in fata hotelului Rex din Mamaia.
17:00 – 18:00, Testul de natatie. Locatia este bazinul de inot de la World Class City din Constanta.

La testul de inot se vor prezenta numai copii desemnati de noi!

Rezultatul acestei preselectii va fi anuntat pe data de 06 martie pe pagina aceasta.

Niciun comentariu la "Selectie copii pentru triatlon"


    Ai ceva de spus?